تالک چیست؟

سنگ تالک درجه یک

تالک، استاتیت و سنگ صابون نام هایی هستند که در دایره تجارت برای تغییرات زمین شناسی استفاده می شود.
(نحوه پیدایش و خلوص همان کانی می باشد که نام اصلی آن تالک است ). این کلمه در انگلیسی از نام عربی “طلق” گرفته شده است. ایزومورفی از پیروفیلیت است (یعنی ساختار مونوکلینیک یکسانی دارند اما ترکیبات شیمیایی متفاوتی دارند). خواص فیزیکی این دو کانی و همچنین کاربرد آنها شباهت های زیادی دارد. تالک خالص یک سیلیکات هیدراته منیزیم (3MgO.4SiO2.H2O) است که از لحاظ نظری حاوی 63.5٪ SiO2، 31.7٪ MgO و 4.8٪ H2O است و با نرمی شدید مشخص می شود (ترکیب از پیروفیلیت Al2O3.4SiO2.H2O است). به طور کلی در طبیعت به شکل عظیم یافت می شود. در نامگذاری استئاتیت در حال حاضر به طور کلی به کریپتو کریستالی بسیار فشرده محدود شده است. انواع تالک درجه بالا، که نام سنگ صابون به سنگ ناخالص تالکوز عظیم اشاره دارد و به طور کلی حاوی 50-80٪ تالک مخلوط با کلریت، آمفیبول، پیروکسن، میکا، پیریت، کوارتز، کلسیت، دولومیت و غیره می باشد. تالک ممکن است به شکل تکه‌ها و الیاف یا بلوک‌ها باشد. گاهی اوقات به عنوان “طلق بلوکی” یا “لاوا” (نام عمومی برای هر طلق یا سنگ صابون) یا “تلک استئاتیت بلوکی” (نام خاص برای انواع تالک استئاتیتی موجود در بلوک فرم) یا “گچ فرانسوی” (نوعی بسیار نرم از طلق). تالک در شیست کلریتی، گنیس و دولومیت وجود دارد. به طور کلی از هر دو مشتق شده است. سنگ‌های رسوبی حاوی منیزیم یا سنگ‌های آذرین اولترابازیک، نوع اول خالص تر از دومی در حالت اول توسط دگرگونی تحت شرایط تشکیل می شود. علت تشکیل آن ها دما و/یا فشار بالا به دلیل اختلالات زمین شناسی، نفوذ آذرین و غیره و در مورد دوم با تغییر هیدروترمال سیلیکات های منیزیم غیر آلومینیومی (به عنوان مثال، آزبست، آمفیبول، پیروکسن و غیره) می باشد.

تاریخ

تالک در طول تمدن های باستانی مصر، آشور، چین، موهنجودارو شناخته شده بود و هاراپا – همه متعلق به دوران قبل از 2800 قبل از میلاد هستند. این عمدتا نرمی آن بود که صنعتگران را به سمت تراشیدن مهره‌های جواهرات، ظروف کوچک و مجسمه‌های هنری جذب کرد. مهر و موم های حکاکی شده که سپس برای اطمینان از سختی و دوام در معرض حرارت قرار گرفتند. نرمی و خاصیت حفظ گرما آن برای سرخپوستان سرخ بومی ایالات متحده 3000 سال پیش شناخته شده بود که باعث ایجاد کاسه، اجاق‌پز و غیره شد. سپس، مهاجران اروپایی قرن شانزدهم استفاده از آن را آموختند. در اوایل قرن هجدهم، سنگ صابون قبلاً در یراق آلات و معماری خانگی محبوب شده بود (مانند آشپزخانه، جداول، پایه ستون و غیره). صنایع تولیدی در مقیاس بزرگ بر پایه تالک در ایالات متحده آغاز شد. در دهه 1880 تولید جهانی در سال 2000 به 5.9 میلیون تن رسید که از این تعداد چین با حدود دو میلیون تن و پس از آن ایالات متحده (0.85 میلیون تن) در رتبه دوم قرار دارد. دیگر کشورهای مهم تولید کننده هند، فنلاند، فرانسه و غیره بودند. تا آنجا که به هند مربوط می شود، شیوه های سنتی مردم موهنجودارو و دوره هاراپا در طول قرن ها ادامه داشته است. رکورد 70 تن تالک وجود دارد که در حدود سال 1880 از هند صادر شد (یعنی تقریباً در همان زمان بر پایه تالک صنعت تولید در ایالات متحده راه اندازی شد). پس از استقلال، تولید این مواد معدنی افزایش ثابتی را ثبت کرده است. از 26000 تن در سال 1950 به 92000 تن افزایش یافت. در سال 1960، به 159000 تن در سال 1970، به 360000 تن در سال 1980 افزایش داشت. به 406000 تن در سال 1990 و به حدود 596000 تن در سال منتهی به مارس 2001 و در طول سال منتهی به مارس 2006، تولید حدود 684000 تن بود.

پردازش


تالک عظیم (شامل استئاتیت و سنگ صابون) که به شکل بلوک برای هدف مجسمه سازی باید به همین صورت مورد استفاده قرار گیرد و هر گونه پردازش فقط مقدار اقتصادی آن را از بین می برد. این بلوک‌ها فقط به صورت دستی انتخاب یا غربال می‌شوند (گاهی پس از شستشو) تا از بین بروند. با این حال، در برنامه های خاص باید از طلق استفاده شود و به صورت پودر بوده و در چنین مواردی باید تحت برخی از فرآوری های زیر قرار گیرد.
(1) خرد کردن و سنگ زنی: خرد کردن اولیه به طور کلی در سنگ شکن های فکی یا سنگ شکن انجام می شود. سنگ شکن های چرخشی و برای سنگ شکن های غلتکی سنگ شکن ثانویه، سنگ شکن های چرخشی یا دیسکی سنگ شکن ها مستقر شده اند. تکنیک آسیاب به ظرافت اندازه بستگی دارد حاصل شود. آسیاب چکشی برای دستیابی به اندازه های مش 40-100 (380-150 میکرون) کافی است اما برای آسیاب ریزتر تالک نرم تا اندازه های 100-325 مش (150-45 میکرون)، آسیاب های غلتکی با جداکننده های هوا و برای تالک نسبتا سخت تر، کوارتزیت استفاده می شود سنگریزه ها ممکن است به عنوان وسیله سنگ زنی استفاده شوند.
(2) خالص سازی: برای از بین بردن آهن، آلومینیوم، کلسیم و سایر مواد گنگ از طلق ناخالص می توان از طلق بهره گرفت. این فرآیند شامل آسیاب مرطوب است، شناورسازی و خشک کردن است.
(3) میکرونیزه کردن: میکرونیزه کردن فرآیندی برای تولید ذرات به اندازه میکرون است. ریزتر از آنهایی که می توان با تکنیک های سنگ زنی معمولی تولید کرد. در فن آوری برای این منظور برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا که در حدود سال 1940 توسعه یافت، تالک برای برخی کاربردهای خاص و آسیاب های ویژه استفاده شده و به عنوان میکرونیزر شناخته می شوند. اصل کار شامل درگیر شدن دانه های تالک به بمباران شدید متقابل در یک محفظه بسته است. نازل های روی دیواره های محفظه وجود دارد که از طریق آنها هوا یا بخار تحت فشار زیاد وارد می شوند در حالی که تکه‌های تالک از طریق یک دهانه مرکزی رها می‌شون. توسط این فرآیند می توان ذراتی به اندازه یک میکرون تولید کرد. میکرونیزه پودر تالک سفید خالص در دایره تجارت هند نیز تحت نام فرانسوی گچ قرار می گیرد.

معیارهای استفاده
در بسیاری از کاربردهای تالک، از خواص فیزیکی آن استفاده می‌شود. معیارهای مهم مصارف صنعتی آن به شرح زیر می باشد.
(1) ساختار کریستالی: بلور تالک ممکن است پلاتی یا فیبری (آزبستین) باشد. بلورها بسته به نوع آسیاب شده به صفحات/فلکه ها یا الیاف تجزیه می شوند.
ساختار
(2) سختی و احساس سطح: تالک نرم ترین کانی شناخته شده با سختی 1 در فلس Mohs است و سطح آن به قدری صاف است که احساس صابون و لغزنده بودن را ایجاد می کند. به واسطه ناخالصی ها، سنگ صابون تا حدودی سخت تر از تالک خالص است و این باعث افزایش سختی می شود و اولی را به تالک در کاربردهای خاص ترجیح می دهد.
(3) رنگ و خواص نوری: در حالت خالص، تالک به رنگ سفید تا سفید نقره ای است. (گاهی با رنگ مایل به سبز). درخشش مرواریدی روشن و ضریب شکست آن1.54-1.59، (روغن بذر کتان 1.48، شیشه معمولی 1.53، دی اکسید تیتانیوم 2.40، الماس 2.4. در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است.
(4) چگالی: به دلیل نرمی آن، چگالی بسیار بالایی دارد – چگالی ظاهری آن 2.4ton/cu.m است. (این رقم در مورد گرانیت حدود 3 است). آنقدر متراکم است که اجسام جامد حتی اسیدها اجازه عبور ندارند!

(5) خواص مکانیکی: صفحات نازک یا لایه های نازک تشکیل دهنده بلورهای تالک، اگرچه انعطاف پذیر هستند، اما الاستیک نیستند. در نتیجه، تالک دارای خواص مکانیکی خوبی است. استحکام و به همین دلیل سازه ها و اشیاء ساخته شده از طلق بادوام هستند.
(6) خواص الکتریکی: رسانای ضعیف الکتریسیته با دی الکتریک بالا است استحکام (قدرت دی الکتریک معیاری برای عایق الکتریکی است و همان است ولتاژی که یک ماده عایق قبل از شکسته شدن می تواند تحمل کند).
(7) غیر پلاستیسیته: تالک آبگریز است (یعنی از آب بیزار است). این طبیعت به دلیل لغزندگی سطحی آن است، چون آب به جای چسبیدن به آن تمایل به لیز خوردن دارد.
(8) خصوصیات شیمیایی: از نظر شیمیایی، تالک نسبت به اسیدها و قلیاها بی اثر است. آن ترکیب 3MgO.4SiO2.H2O با 63.5٪ SiO2، 31.7٪ MgO و 4.8٪ H2O است.
(9) جذب روغن: تالک آسیاب شده توانایی جذب روغن نسبتاً بالایی دارد – تا 35٪. این توانایی بستگی به کشش سطحی، شکل ذرات (فیبر یا صفحه)، سطح (مساحت کل سطح ذرات در واحد جرم) و توزیع اندازه ذرات خاص دارد. کشش سطحی بیشتر به این معنی است که ذرات تمایل دارند در کنار هم بمانند و مقدار کمتری از فضایی برای اشغال روغن باقی بماند و در نتیجه جذب روغن کمتر خواهد بود. در حالی که کشش سطحی برای همه انواع ذرات تالک یکسان است، بستگی به سه عامل دیگری دارد: سطح کل ارائه شده توسط ذرات که در مورد صفحات بیشتر است از الیاف، و از این رو هم سطح ویژه و هم کشش در صورت وجود صفحات نسبت به الیاف بیشتر است. باز هم، اندازه ذرات یکنواخت به معنای بینابینی بزرگتر است. فضای منافذی که روغن نسبت به ذرات غیر یکنواخت اشغال می کند و بنابراین در صورت وجود اولی، توانایی جذب روغن بالاتر است. به طور خلاصه، به طور یکنواخت الیافی یا تالک نوع آزبستین توانایی جذب روغن بالاتری نسبت به نوع پلاتی دارد.
(10) خواص حرارتی: در تالک مزایای هر دو فلز و آب ترکیب شده است تا آنجا که به خواص حرارتی مربوط می شود. مانند یک فلز، به سرعت گرم می شود و سپس، مانند آب (و برخلاف فلز)، گرما را برای مدت طولانی حفظ می کند و به آرامی آن را تابش می کند در طول چندین ساعت این رفتار ظاهراً غیرعادی به دلیل ترکیبی از گرمای ویژه بالا و هدایت حرارتی ضعیف است. گرمای ویژه بالا به این معنی است که برای a افزایش واحد دما، توده تالک می تواند مقدار زیادی گرما را جذب کند. در حالی که فقرهدایت حرارتی به این معنی است که گرمای جذب شده به سرعت از آن خارج نمی شود. رسانایی حرارتی با شلیک تالک حتی بیشتر کاهش می یابد.
(11) خواص پخت: تالک می تواند دمای 13000 را تحمل کند. در این دمای مولکول های آب به طور کامل خارج می شوند و در بخش فرآیند هستند. سیلیس نیز به صورت سیلیس آزاد می شکند و تالک را به کلینو انستاتیت MgSiO3) یا (MgO.SiO2 تبدیل می کند .این کلینو انستاتیت یک ماده سخت و عملا غیر قابل تزریق اس. آن نیز دارای مقاومت الکتریکی بالا، استحکام کششی، مقاومت فشاری و ضربه است. محتوای کم آب 4.8٪ انقباض کم در هنگام پخت را تضمین می کند.

مقالات مرتبط
2 نظر
رحیمی

سلام
چه جالب که اینقدر می‌تونه سریع گرما رو بگیره و به مدت زیاد نگه داری کنه!
ممنون از توضیحات و مقالات کاملتون

سلام بر شما . خواهش میکنم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

هشت − شش =